Casper Via V5 Lollipop Güncellemesi!

Gönderen admin 04/06/2015 1 Yorumlar

Casper VIA V5 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi yaparken yetersiz şarj sebebiyle güncellemeniz yarım kaldıysa telefonunuzda siyah ekran oluşmuş olabilir. Aşağıdaki adımları izleyerek telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürebilir, telefonunuzu şarj ettikten sonra güncellemeyi yeniden kurabilirsiniz.
NOT: Bu işlemler sırasında telefonunuzda bulunan ve yedeklenmemiş her tür veri ve uygulama kaybolacaktır.

1- Cihazı kapatın ve şarja takın.
2- “Güç” + “ses açma” + “ses kısma” tuşlarına birlikte basın ve recovery mode (kurtarma ekranı) gelene kadar basılı tutun (2-3 sn)
3- Karşınıza gelen ekranda Recovery mode girmek için ses açma tuşuna basın.
4- Recovery mode girdikten sonra “wipe data/factory reset”e gelebilmek için ses tuşlarını kullanın, ardından telefonun üzerinde sol altta yer alan seçme butonuna dokunun.
5- Karşımıza gelen ekranda “Yes-delete all user data”nın üzerine ses butonlarını kullanarak gelin ve sol alt taraftaki seçme butonuna basın. Bu işlemden sonra telefon fabrika ayarlarına dönmeye başlayacaktır.
6- “Data wipe complete” yazısını gördükten sonra “Reboot system now.” ile ilerleyin.
Telefonunuz fabrika ayarlarına dönmüş haliyle açılacaktır.

1 Yorumlar

Yusuf Şah:
12/07/2015, 09:46:29 PM
Cevapla

Recovery mode a giremiyoruz sorun orada güncellemeyi yükledik ama ekran karardı sadece şarz ve 3g göstergesi mevcut Format atalım diyoruz ekranda Recovery Mode : Volume Up Factory Mode : Volume Down Yazıyor ses açma kapama düpmesinin hem açma hem de kapamaya basıyorunm ama ekran hiç değişmiyor.değişse format atacam ne yapmalıyım yaa kafı yecem valla

gülser özkaya:
14/07/2015, 01:00:20 PM

Bana da aynısı oldu bir çözüm bulan yok mu ?

Leave a Comment