Casper Via V9 Geliyor!

Gönderen admin 25/06/2015 0 Yorumlar

Casper Via V9, yine uygun fiyatlı bir model olarak karşımıza çıkacak. Fiyatı henüz belli olmadı ancak sistem özelliklerine baktığımızda uygun fiyatlı bir model olacağını anlayabiliyoruz.

Casper VIA V9’un teknik özellikleri:

Mediatek MT6752M 1.5 GHz 8 Çekirdekli 64-bit İşlemci
Mali T-760 Grafik Birimi
2GB Bellek
16GB Depolama + MicroSD kart desteği
5 inç 720p Ekran
13 MP Arka, 5 MP Ön Kamera
2500 mAh Batarya
Android 5.1 Lolipop işletim sistemi
6.4mm kalınlık, 124 gr. Ağırlık
3 Farklı Renk Seçeneği

Bu yıl içinde Via V6 ve Via V6X modelleriyle karşımıza çıkan Casper, bu yıl henüz bitmeden yeni bir akıllı telefon daha duyurdu. Casper Via V9 geliyor!

Casper Via V9’un teknik özellikleri henüz net değil, ancak Casper tarafından yayınlanan videoda cihazın Temmuz ayında raflarda olacağı ortaya çıktı.

Cihazda bu sefer arka kasa cam yerine sertleştirilmiş plastik olarak tercih edilmiş. Cihaz 720pHD olan bir 5″lik ekrana sahip. MediaTek’in 1.5GHz hızınnda çalışan 8 çekirdekliişlemcisini kullanan cihaz, Android’in en güncel sürümü olan Lollipop 5.1.1 ile geliyor.

Cihazda yine Casper tarafından özelleştirilmiş bir arayüz var. Bu arayüz Casper’ın modifikasyonlarıyla şık bir görünüme sahip, bunun yanı sıra uygulama sürücüsü olmayan arayüzde uygulamalar tıpkı iOS platformunda olduğu gibi widget ekranında bulunuyor ancak bu özellik özentilik gibi algılanmamalı, Casper yaptığı araştırmalarla kullanıcı deneyiminin böyle daha üst seviyede olacağına karar verdiği için bu yolu tercih etmiş.

 

Leave a Comment