LCD Ekran Arızaları

Gönderen admin 28/05/2015 0 Yorumlar

LCD Ekran Arızaları (Ekranda kırılma, çarpma, çizgiler varsa):
Notebookun LCD ekranlarında en sık karşılaşılan arıza biçimi kırılmalardır. Yeni nesil OLED ekranlar LCD ekranlardan farklı olarak florasan ve inverter bulundurmaz.
Ekranın aydınlatması led hücreleriyle homojen bir şekilde yapılır. OLED ekranlar LCD ekranlardan çok daha incedirler ve daha az enerji tüketirler.
Fiyat olarak da, henüz yaygın olarak kullanılmadığı için, LCD ekranlara oranla çok daha pahalıdırlar. Gerek OLED gerekse LCD ekran kırılmalarında tek çözüm ekranı değiştirmektir. Kırılma dışında oluşan arızalarda da LCD ekran tek parça olduğu için tamirat yapılmamaktadır yapılsa bile verimli sonuç alınmamaktadır.
Notebooklar taşınabilir cihazlar olduğu için taşınma sırasında meydana gelen düşmelerde ilk kırılan parça ekran ve menteşe olmaktadır.  Arıza istisna bir arıza olmayıp çoğu kullanıcının başına gelen bir sorun olduğu için çok sık karşılaşılan bir arızadır. Arızanın çok karşılaşılması da LCD ekran fiyatlarını düşürmüştür.
Ekranın kırılması, ortasından çizgi çıkması veya görüntünün titremesi, kayması durumunda yapılacak şey o ekranı yenisiyle değiştirmektir. Ancak, lcd ekranın aydınlanmasını sağlayan florasan lambanın arızalanması durumunda ekranı değiştirmeye gerek kalmadan sadece lambayı değiştirerek sorun çözülebilmektedir.
 
 
Notebook veya Netbook & Masaüstü Pc’lerinizin ekran arızaları için gerek değişim gerekse tamiri için Ahen Bilişim – Casper İzmir Yetkili Servisi’ne getirebilirsiniz.
Bunun yanı sıra diğer Laptop Markaları, Dell, Asus, Acer, Samsung, Toshiba, MSI, Lenovo ve diğer tüm laptop netbook servis ve tamirleri için bizlere güvenebilirsiniz.

Leave a Comment